هفدهمین رویداد فیناپ با سخنرانی مشاور مدیرعامل عصر امین کارآفرین برگزار شد

هفدهمین رویداد فیناپ با سخنرانی مشاور مدیرعامل عصر امین کارآفرین برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت عصر امین کارآفرین هفدهمین رویداد فیناپ با سخنرانی محسن عزیزی مشاور مدیرعامل شرکت عصر امین کارآفرین کار خود را پایان داد.

محسن عزیزی در پنل سخنرانی خود ضمن آسیب‌شناسی فضای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا گفت:

معمولا در زمان راه‌اندازی کسب و کار‌ها از موضوع رفتار جامعه نسبت به کسب و کار راه‌اندازی شده غافل می‌شویم و این جز بزرگترین آسیبی است که می‌تواند کسب و کار را تهدید نماید.

وی در ادامه گفت: در سال‌های دور وقتی کسب و کارهای خرد با دادن کالا به صورت نسیه کمک می‌کردند به افزایش قدرت خرید مردم، این روزها به علت تورم‌های فراوان این نوع فروش از حوزه کسب و کارهای خرد حذف گردید و این موضوع باعث شد سرمایه در گردش این نوع کسب و کارها و همچنین افزایش پیدا کردن قدرت خرید مردم تحت تاثیر قرار بگیرد.

محسن عزیزی با بررسی آماری رشد تورم در سال‌های اخیر و تاثیر آن در کسب و کارها گفت: در این سال‌ها زنجیره‌های تامین نیز تغییر رفتار دادند و دیگر به صورت اعتباری کالای خود را توزیع نمی‌نمایند و صرفا به صورت نقدی به توزیع کالاها می‌پردازند که این برگرفته از تغییر فرهنگ فروش می‌باشد.

مشاور مدیرعامل عصر امین کارآفرین ضمن بررسی نقش بانک‌‌ها در اعطای تسهیلات خرد گفت: اعطای تسهیلات خرد برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا در دنیا نیز دارای سابقه فراوان می‌باشد و بسته به نوع و ایجاد ظرفیت بهتر در اعطای این تسهیلات می‌توانیم تاثیرگذاری در حوزه راه‌اندازی این کسب و کارها را بررسی نماییم چرا که دریافت تسهیلات خرد حتی می‌تواند در نهایت به رفتارشناسی مصرف کننده تسهیلات و حتی مصرف کننده خدمات و کالاهای آن کسب و کارها تاثیر بگذارد البته در این میان گاهی عدم تخصیص درست این تسهیلات می‌تواند در رفتار مشتری‌ها برای خرید کالاهای غیرضروری نیز اثر بگذارد از این رو می‌بایست براساس یک شناخت جامع از حوزه کسب و کارهای مورد نیاز مردم این جریان را مدیریت نمود.

شایان ذکر است هفدهمین رویداد فیناپ با موضوع آینده پرداخت‌ اعتباری با حضور فعالان حوزه فین‌تک در تاریخ 6 مرداد برگزار شد.