معرفی یک کتاب: فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی

معرفی یک کتاب: فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی

كتاب فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی

کتاب فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی از مجموعه کتاب‌های فناوری‌های مالی از پنجره عصر امین كارآفرین منتشر شد.

در ادامه ایفای نقش شرکت عصر امین کارآفرین در توسعه زیست‌بوم علمی فین‌تک، این شرکت در سال 1402 اقدام به ترجمه و انتشار مجموعه‌ای هفت جلدی تحت عنوان «فناوری‌های مالی از پنجره عصر امین کارآفرین» کرده است.

این مجموعه گزیده‌ای از برترین تالیفات بانک جهانی در سال‌های اخیر و نگاهی جامع و آماری درخصوص فناوری‌های مالی و چالش‌های پیرامون این صنعت در سطح جهان است. این مجموعه با مقدمه‌ای از اساتید و فعالان مطرح در صنعت مالی و فناوری کشور و با حمایت شرکت عصرامین کارآفرین توسط انتشارات «به‌پویش» چاپ و منتشر شده است.

 

كتاب فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی

کتاب فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی

در حال حاضر یكی از رویكردهای جدی و راهبردهای كلان كشور، دیجیتالی شدن خدمات مالی و تطبیق این خدمات با قوانین و مقررات حوزه پولی و مالی است. «طرح تحول اقتصاد دیجیتال» مصداق بارزی از نگاه سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران كشور به لزوم حركت در مسیر دیجیتالی شدن خدمات مالی كشور است.

در كتاب فناوری دیجیتال و آینده خدمات مالی به چگونگی تحقق این هدف و افزایش آگاهی و ارتقای سطح بینش در خصوص رفع موانع قانون‌گذاری و مسایل نظارتی در توسعه كسب‌وكارهای فناوری مالی از ابعاد مختلف، پرداخت می‌شود.

این کتاب توسط بانک جهانی تدوین شده و توسط فاطمه پازوکی و محمد قربانی به فارسی ترجمه شده و با مقدمه‌ای از دكتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک كارآفرین توسط انتشارات به پویش منتشر شده است.

  • پدید آورنده : بانک جهانی
  • عنوان انگلیسی كتاب: Digital Technology and the Future of Finance
  • مترجمین: فاطمه پازوكی و محمد قربانی
  • ویراستار فنی: شاهین كریم زاده
  • با مقدمه‌ای از: دكتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک كارآفرین